Close

RADI VÁM PORADÍME

Postaviť si vlastný dom je radosť. Okrem nadšenia je však veľmi dôležité všetko dobre naplánovať a premyslieť mnohé detaily. Ponúkame Vám preto bezplatnú konzultáciu o vašom novom bývaní. Nemusíte byť naši klienti. S radosťou si s Vami vypijeme kávičku, na ktorú Vás pozývame a už teraz sa tešíme na spoločnú diskusiu.

Ing. Martin Michalík

0905 / 751 534

ardprojekt @ gmail.com

Ing. Jozef Selep, PhD.

0905 / 546 714

ardprojekt @ gmail.com

Kde nás nájdete

ARD Projekt, Galvaniho 12/A, 

821 04 Bratislava

Prvé tri písmená v názve firmy charakterizujú jej náplň

Architektúra Realizácia Design

ARD Projekt je ateliér architektúry so sídlom v Bratislave, založený v roku 2002.

Špecializujeme sa na komplexné poskytovanie služieb v oblasti architektúry a v projektovaní a realizácii pozemných stavieb. Primárne sa zaoberáme tvorbou hotových typových projektov rodinných a bytových domov.

Snažíme sa byť kreatívni, precízni a flexibilní k požiadavkám klienta. Našou prioritou je odborný a individuálny prístup ku každému klientovi vyznačujúci sa profesionalitou a snahou o komplexné riešenia, ktoré šetria čas a peniaze a sú predpokladom spokojnosti našich zákazníkov.

ARD Projekt sa počas svojej pôsobnosti na slovenskom trhu zameral hlavne na oblasť rodinných domov .Tieto sú projekčne navrhované ako murované z certifikovaných materiálov s použitím najmodernejších technológií. S novými požiadavkami spoločnosti na ochranu životného prostredia a investorov na úsporu energií sa aj my prispôsobujeme trendu nízko-energetických a pasívnych domov a tiež nastupujúcemu trendu technológie montovaných stavieb. .

Snažíme sa aby štýl našej práce korešpondoval s hodnotami ktoré vyznávame v súkromí. Za základ všetkého nášho snaženia v živote aj podnikaní považujeme ľudský prístup a zdravý “ sedliacky “ rozum. Preferujeme jednoduché, priamočiare a zrozumiteľné riešenia.

Náplňou našej práce je pomôcť Vám zorientovať sa, nájsť a ak už máte jasnú ideu, tak zhmotniť Vaše predstavy a sny o Vašom budúcom bývaní. Touto cestou prejde každý minimálne raz v živote a nakoľko sa jedná o zásadné rozhodnutie, ktoré ovplyvní v značnej miere Váš budúci život, je to cesta neľahká, síce radostná, ale často aj bolestná a zodpovedná. Sme tu preto, aby ste dostali čo najviac informácií k Vášmu najlepšiemu rozhodnutiu.

Nie každý človek má vlastnú predstavu o ideálnom bývaní a domove a ak ju aj má, je veľa ľudí, ktorí svoje predstavy a sny nedokážu dosť presne vyjadriť, alebo v istých otázkach majú nejasnosti a pochybnosti. Ako inšpirácia a prvá pomoc pri rozhodovaní slúžia katalógy a už vypracované projekty typových rodinných domov. Ich hlavná výhoda oproti projektom na mieru spočíva hlavne v tom, že klient vidí, čo kupuje. Často krát je možné obdobný typ domu vidieť naživo, prípadne sa objektom prejsť a aj klient s horšou predstavivosťou vie, čo ho čaká, ako dom vyzerá, ako veľké sú izby a jeho rozhodovanie je jednoduchšie, ako len pri projekte v tlačenej podobe. Ďalšie výhody typového projektu sú takmer okamžitá dodávka dokumentácie a nepomerne menšia cena oproti projektu na mieru.

V ponuke projekčných ateliérov je veľké množstvo všetkých typov projektov a tento spôsob výberu využíva väčšina potenciálnych stavebníkov.

V prípade že ste si už vybrali rodinný dom z katalógu, a máte vlastné nápady ako si prispôsobiť návrh svojim predstavám, doporučujem Vami požadované zmeny prekonzultovať s autorom a spracovateľom projektu a Vašu požiadavku v prípade potreby riešiť zmenou typového projektu domu . V našom sídle Vám naši architekti radi poradia s ďalším postupom alebo navrhnú možné úpravy projektu.

ROZSAH ČINNOSTI A SLUŽIEB

Domy prezentované na tejto stránke sú návrhmi kolektívu ARD Projektu, ktorý vytvára stále nové typy a alternatívy rodinných domov. Reflektujeme tak na najnovšie trendy architektúry, dizajnu, stavebnej fyziky a na požiadavky klientov.

Našim cieľom je ponúkať súdobé bývanie s ohľadom na všetky moderné aspekty života a požiadavky zákazníkov so zabezpečením kvalitného vysoko nadštandardného servisu, ktorý je hlavnou devízou nášho ateliéru. Spoločnosť ARD Projekt ponúka svojim klientom komplexné poradenstvo a konzultácie v rámci svojho pôsobenia a vykonávaných činností.

Typové projekty rodinných domov

Typové projekty rodinných domov v rozsahu dodania komplexnej dokumentácie projektov rodinných domov. Pri typizovaných projektoch je v rozsahu služby bezplatné poradenstvo pri výbere typu rodinného domu a osadenia rodinného domu na pozemku investora a tiež konzultácie ohľadne zmien a úprav v typových projektoch. Podľa kapacitných možností zhotoviteľa prípadné zapracovanie týchto zmien do projektov, alebo autorský súhlas na zmenu dokumentácie.

Individuálne návrhy a projekty

Individuálne návrhy a projekty v rozsahu architektonického návrhu sa jedná o spracovanie hmotovo-dispozičnej štúdie, podľa dohody vyhotovenie priestorového modelu objektu a následne projektu domu v požadovanom stupni dokumentácie vrátane vyhotovenia projektu situácií, osadenia objektu a napojenia na inžinierske siete. Následne je možné dohodnúť ostatné súvisiace činnosti .

Doplnkové projekty

Doplnkové projekty sú žiadanou súčasťou požiadaviek investorov a jedná sa prevažne o doplnkové stavby v rozsahu a definícii tzv. drobných stavieb napr. záhradný domček, sklad, samostatne stojace garáže, altánky, žumpy a iné.